Išvykos ir kelionės

Kelionės į užsienį ir tarnybinės komandiruotės

Rengiantis keliauti į užsienio šalis vadovaujamasi Užsienio reikalų ministerijos skelbiamomis kelionių rekomendacijomis. Jos pateikiamos internetiniame puslapyje keliauk.urm.lt

Tarnybinės komandiruotės

Vykti į tarnybines komandiruotes darbuotojams nerekomenduojama.

Įmonės darbuotojai į komandiruotes siunčiami tik esant ypatingam būtinumui.

Leidimą kelionei išduoda Įmonės Krizės valdymo komitetas.

Krizės valdymo komitetas, pagal Darbuotojo tiesioginio vadovo teikimą, įvertina kelionės tikslą, kelionės datą ir trukmę, siunčiamų į užsienio komandiruotę darbuotojų skaičių ir jų sąsają su rizikos grupei priklausančiais asmenimis bei Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas. Visa informacija Krizės valdymo komitetui pateikiama raštu (siunčiant informaciją el. paštu covid@dvg.lt).

Grįžę iš užsienio komandiruotės darbuotojai vadovaujasi Krizės valdymo komiteto rekomendacijomis, kurios yra pateikiamos į užsienio komandiruotes vykusių darbuotojų el. paštą. Tuo atveju, jei vykti į komandiruotę buvo neišvengiama, o grįžus iš jos taikomi izoliacijos reikalavimai, darbuotojams draudžiama atvykti į darbovietę ir jie privalo dirbti nuotoliniu būdu. Nesant galimybės dirbti nuotoliniu būdu, Darbuotojui ar jų grupei skelbiama prastova izoliacijos laikotarpiui. 

Darbuotojų atostogos

Darbuotojams nerekomenduojama atostogų vykti į užsienio valstybes, kuriose epidemiologinė situacija yra sudėtinga ir egzistuoja didelė rizika užsikrėsti COVID-19.

Kiekvienas darbuotojas dėl kelionių atostogų metu sprendimus turi teisę priimti pats ir atsako už dėl to kylančias pasekmes.

Tuo atveju, jei darbuotojas keliavo atostogų metu į užsienio valstybes, iš kurių grįžus privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiui privalo:

 • teikti prašymą dirbti nuotoliniu būdu;
 • jei dirbti nuotoliniu būdu neįmanoma ar neleidžia sveikatos būklė – kreiptis į gydymo įstaigą, kad jam būtų išduotas nedarbingumo pažymėjimas, jei tai įmanoma pagal atsakingų institucijų nustatytus reikalavimus;
 • jei nedarbingumo pažymėjimo suteikti nėra galimybės – izoliacijos laikotarpiui pratęsti kasmetines atostogas, o jei tai neįmanoma – naudotis nemokamų atostogų galimybe.

Naudojimasis viešuoju transportu

Į darbą ir iš darbo darbuotojams rekomenduojama vykti individualiai arba su kitu asmeniu automobiliu, vengti važiavimo viešuoju transportu.

Jei nėra galimybės išvengti viešojo transporto, laikytis šių taisyklių:

 • visos kelionės metu dėvėkite asmens apsaugos priemones:
  • vienkartinę medicininę kaukę, medžiaginę kaukę, respiratorių ar nosį ir burną dengiantį šaliką (movą);
  • vienkartines pirštines.
 • visuomeninio transporto stotelėse laikykitės saugaus, bent 1 metro atstumo nuo kitų žmonių;
 • lipdami į transporto priemonę nesigrūskite, išlaikykite saugų atstumą nuo kitų keleivių.

Viešojo transporto priemonėje:

 • naudokitės elektronine bilietų žymėjimo sistema;
 • naudokitės tik sėdimomis vietomis, laikykitės tinkamo atstumo nuo kitų keleivių;
 • čiaudėkite, kosėkite į nosinę arba vidinį alkūnės linkį;
 • nelieskite veido.

Išlipę iš transporto priemonės nusimaukite vienkartines pirštines, jas išmeskite į šiukšliadėžę ir dezinfekuokite rankas.